Jubileusz 50 - lecia OSP Stary Kadłubek (2013-07-25)

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/50_osp_kadlubek/Obraz 1183.jpg ,,Ludziom na ratunek, Panu Bogu Na chwałę” 
Ochotnicza Straż Pożarna z Starego Kadłubka świętowała 50-lecie działalności. W niedzielę 14 lipca były huczne obchody, gratulacje, życzenia i medale wręczane najlepszym strażakom.
Obchody jubileuszu rozpoczęły się uroczystym przemarszem pododdziałów i pocztów sztandarowych w akompiamencie orkiestry strażackiej przed kościołem parafialnym w Starym Goździe. Następnie w samo południe została odprawiona msza święta w kościele w intencji strażaków, koncelebrowana przez trzech księży: ks. Kanonika Janusza Kurka – proboszcza parafii, ks. Ireneusza Chmurę – kapelana gminnego ochotniczych straży pożarnych, ks. Kanonika Marka Janasa - kapelana powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych. W kazaniu ks. Ireneusz - kapelan gminny podkreślił rolę jaką spełniają ochotnicze straże pożarne w życiu lokalnego środowiska. Podkreślił, że pomoc drugiemu człowiekowi nie należy traktować tylko i wyłącznie jako obowiązek, lecz misję. W trakcie uroczystości nastąpiło również poświęcenie sztandaru dla OSP w Starym Kadłubku.

Więcej...

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych (2013-07-18)

W dniu 30 czerwca 2013 r. przeprowadzono w Starych Sieklukach Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych, w których udział wzięło 8 drużyn. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Białobrzegach st. bryg. mgr inż. Zbigniew Łubiński, a sędzią głównym zawodów był mi. kpt mgr inż, Damian Jagiełło.

Więcej...

Uroczysta Msza św. za Ojczyznę, połączona z wigilią św. Floriana (2013-05-03)

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/OSP/dzien_floriana_2013/DSC02588.JPG3 maja o godz. 12 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy odbyła się uroczysta Msza św. za Ojczyznę upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, połączona z wigilią św. Floriana, patrona strażaków. W imieniu mieszkańców naszej gminy składamy podziękowanie naszym Strażakom za ofiarność i poświęcenie w ratowaniu życia ludzkiego i mienia podczas gaszenia pożarów, pomocy w ochronie środowiska po katastrofach i wielu innych sytuacjach.

Więcej...

Ćwiczenia jednostek OSP z terenu gminy Stara Błotnica (2013-05-04)

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/OSP/Cwiczenia_osp_2013/DSC02365.JPGW magazynach Państwa Kucharczyków w Starej Błotnicy przeprowadzone zostały ćwiczenia jednostek OSP z terenu gminy Stara Błotnica. Głównym założeniem ćwiczeń było bezpośrednie podanie wody w natarciu na palące się magazyny w celu ugaszenia pożaru w pierwszej fazie rozwoju. Ćwiczono ewakuację ludzi znajdujących się w budynkach. Poszukiwanie osób w pomieszczeniach zadymionych odbywało się przy użyciu aparatów chroniących drogi oddechowe.

Więcej...