GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY (2015-07-31)

ZAPRASZAMY!

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY Z ATRAKCYJNYMI NAGRODAMI!

Marzysz o niezapomnianej podróży za granicę? Jedyne co musisz zrobić to wykazać się nieprzeciętną sprawnością ortograficzną! Zgłoś się do konkursu i wygraj 5-dniową wycieczkę do Brukseli!

Radni powiatu białobrzeskiego -  Krystyna Sobień i Sylwester Korgul, organizują dyktando dla mieszkańców gminy Stara Błotnica. Wszyscy chętni mogą zgłaszać się do 10 sierpnia w Urzędzie Gminy Stara Błotnica, pokój nr 4. 

Więcej...

Dopalacze kradną życie

Dopalacze to zabójcza żenada i oszukańczy obciach. Ci, którzy je sprzedają, doskonale o tym wiedzą. Nie pozwólmy im niszczyć naszego życia! Nie tolerujesz kradzieży, bandytyzmu, kłamstwa? My też. Tak samo nie godzimy się na dopalacze. To, co widzicie poniżej, to mapa inicjatyw, które są podejmowane w ramach naszego paktu przeciwko dopalaczom. Masz pomysł na własną akcję? Koordynujesz wspólne przedsięwzięcie? Pokaż to innym! Napisz - dopalaczekradnazycie@msw.gov.pl. Każde "nie" się liczy. 

wiecej informacji:

http://www.kwp.radom.pl/dopalacze-kradna-zycie,pa1,21992,0/jednostka/komenda-powiatowa-policji-w-bialobrzegach

 

Więcej...

Dofinansowanie do utylizacji azbestu

Gmina Stara Błotnica reagując na liczne głosy mieszkańców w sprawie utylizacji płyt eternitowych podjęła realizację zadania pn.: „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu z terenu Gminy Stara Błotnica w 2015 roku”. Od 26 stycznia do 11 lutego chęć utylizacji płyt eternitowych zgłosiło 45 osób z 17 miejscowości z terenu naszej gminy. Oszacowany koszt zadania wyniósł 64 241,10 zł. Na ten cel otrzymaliśmy 85 % dotację w kwocie 54 604,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Pozostała kwota 9 637,00 zł zostanie pokryta z budżetu Gminy. Na przełomie sierpnia i września planowany jest demontaż i zbiórka 10 066 m², a więc  ok. 161 ton zgłoszonych do utylizacji odpadów. W kolejnych latach planowane są podobne akcje.

Więcej...

Możliwość uzyskania dofinansowania na wymianę węglowych kotłów c. o

UWAGA

Wójt Gminy Stara Błotnica informuje, że istnieje możliwość uzyskania dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na wymianę węglowych kotłów c. o. na kotły gazowe, olejowe bądź opalane biomasą lub zastąpienie pieców gazowych, olejowych lub opalanych biomasą na źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła (z wyłączeniem montażu pieca na węgiel lub eko-groszek).

W związku z tym Urząd Gminy w Starej Błotnicy od 20 lipca do 1 sierpnia 2015 r.  przyjmuje wnioski o objęcie dofinansowaniem wymianę pieca c. o.

Więcej...

LETNI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA I RADY GMINY STARA BŁOTNICA 2015

Wyniki meczów finałowych ro zegranych w dniu 12 czerwca 2015 r.

 

Mecz o III miejsce:

Kaszów - Kadłubek-Siekluki 6 : 2

 

Mecz o I miejsce:

Kiełbów Ekipa Edka – Gózd 0 : 0 karne 3 : 1

 

Tabela końcowa:

Miejsce

Zespół

1

Kiełbów Ekipa Edka

2

Gózd

3

Kaszów

4

Kadłubek-Siekluki

5

Stary Kadłub

6

Kobylnik

 

Nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz finałów: Piotr Prasek

Najlepszy zawodnik finałów: Kacper Grochala

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w turnieju. Zapraszamy za rok.

Wójt Gminy Stara Błotnica

Więcej...

Nabór na stypendia dla tegorocznych maturzystów z powiatu białobrzeskiego.

 tl_files/tiny_templates/Zdjecia_do_atykulu_2015/07_2015/Stypendium_logo.jpg

Zdobądź stypendium na I rok studiów! 

Informujemy, iż Katolickie Stowarzyszenie ”Serca dla Serc”
 w Jasionnie zostało ambasadorem i przedstawicielem programu przyznawania stypendiów pomostowych.
 

Zgodnie z programem Stowarzyszenie ogłasza nabór na stypendia dla tegorocznych maturzystów z powiatu Białobrzeskiego.

Stowarzyszenie zaprasza ambitnych i zdolnych maturzystów z powiatu białobrzeskiego, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować w roku akademickim 2015/2016 do aplikowania do programu stypendialnego. Czekają stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, będą one wypłacane przez 10 miesięcy.

Więcej...

Radni udzielili absolutorium Wójtowi Gminy Stara Błotnica


W dniu 30 czerwca 2015 roku odbyła się VII sesja Rady Gminy, podczas której Radni wysłuchali i zatwierdzili sprawozdanie Wójta Gminy Stara Błotnica z wykonania budżetu Gminy za 2014 rok. Radni Gminy Stara Błotnica docenili pracę Wójta Marcina Kozdracha na rzecz Gminy i udzielili jednogłośnie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2014 rok. Radni podjęli także jednogłośnie uchwały w sprawie: zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego za 2014 rok Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Błotnicy, oraz zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starej Błotnicy za 2014 rok.

Więcej...

Przetarg na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Stara Błotnica (2015-06-23)

Wójt Gminy Stara Blotnica
działając na podstawie art. 28 ust. l i 2, art. 38 ust. l i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz.518, ze zm.)

ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nw. nieruchomości stanowiących własność Gminy Stara Błotnica 

Obręb: Kadłubek Nowy

Obręb: Jakubów

Obręb: Żdżary

Więcej...

Informacja dla rolników (2015-05-27)

tl_files/tiny_templates/Zdjecia_do_atykulu_2015/05_2015/SAM_0711.JPGUrząd Gminy Stara Błotnica, informuje, iż Rolnicy , którzy ponieśli szkody w środkach trwałych w wyniku huraganu w dn. 13.04.2015 r., mogą składać wnioski o oszacowanie szkód powstałych w gospodarstwach rolnych w Urzędzie Gminy Stara Błotnica do 29 maja 2015 r. pokój nr 12 w godzinach od 8:00 do 14:00 . 
Wnioski dostępne są u Sołtysa wsi, w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej www.starablotnica.pl.

Więcej...

Mazowiecki Konkurs Wiedzy z zakresu BHP i ekologii w rolnictwie dla rolników i sołtysów (2015-04-01)

tl_files/tiny_templates/Zdjecia_do_atykulu_2015/04_2015/krus_logokonkurs2015.jpg

Już po raz szósty Oddział Regionalny KRUS w Warszawie organizuje Konkurs dla rolników i sołtysów z całego Mazowsza. Konkurs przebiega we współorganizacji jednostek samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego i ma na celu promocję bezpieczeństwa pracy na wsi oraz zmniejszanie skutków degradacji środowiska naturalnego spowodowanego działalnością rolniczą.

Więcej...

XIII edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Głównym organizatorem Konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, a patronat medialny: miesięcznik AGROmechanika, oraz telewizja interaktywna AgroNews com.pl, AGRO SERWIS, TVP1 i dwutygodnik Zielony Sztandar.
Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.
Organizatorami konkursu są:
•Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
•Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego,
•Państwowa Inspekcja Pracy,
•inne instytucje i organizacje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych oraz producenci maszyn rolniczych o ile zadeklarują swój udział w organizacji konkursu.

Więcej...

Ogłoszenie o sprzedaży samochodu będącego własnością Gminy Stara Błotnica.

Wójt Gminy Stara Błotnica przeznacza do sprzedaży samochód ciężarowy śmieciarkę, marki RENAULT MASCOTT 160.65 CS 4X2/SK-2, rok produkcji 2006, poj. Skokowa silnika 2593 cm³, masa własna pojazdu 3550 kg, dopuszczalna masa całkowita 6500 kg, przebieg 115 200 km, rodzaj paliwa – olej napędowy. Pojazd sprawny technicznie, posiada aktualne badania techniczne, ważne OC.
Cena pojazdu wynosi 22 000,00 brutto ( dwadzieścia dwa tysiące złotych).
Przed zakupem nabywca powinien dokładnie zapoznać się ze stanem technicznym pojazdu. Przedmiot sprzedaży można oglądać na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Starej Błotnicy, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu pod numerem telefonu 48 385 77 90 w. 30.

Więcej...

Otwarty konkurs ofert w zakresie kultury fizycznej i sportu na 2015 r. (2015-01-19)

WÓJT GMINY STARA BŁOTNICA ogłasza otwarty konkurs ofert na wykonanie zadania publicznego w 2015 r. w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w dziedzinie piłka nożna oraz zaprasza podmioty do składania ofert. Celem konkursu ofert jest wyłonienie i powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Stara Błotnica wraz udzieleniem dotacji na dofinansowanie jego realizacji. Rodzaj zadania – organizowanie systemu szkolenia sportowego w zakresie piłki nożnej w tym szczególnie: organizowanie meczów, turniejów, zajęć treningowych (zatrudnienie kadry trenerskiej), wyjazdów szkoleniowych treningowych i meczów.

Więcej...

W ciągu najbliższych kilku tygodni Mieszkańców miejscowości odwiedzą projektanci.

Szanowni Państwo,

W związku z realizacją Projektu pn.: „Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami /do pierwszej studzienki na działce/ w gminie Stara Błotnica dla miejscowości: Stary Kiełbów, Nowy Kiełbów, Stare Siekluki (po zachodniej stronie trasy ekspresowej E-7), Siemiradz i Stary Kobylnik przystępujemy do opracowania dokumentacji projektowej sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w następujących miejscowościach Gminy Stara Błotnica: Stary Kiełbów, Nowy Kiełbów, Stare Siekluki, Siemiradz i Stary Kobylnik.

Więcej...

Informacja dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych

Urząd Gminy Stara Błotnica informuje, że zgodnie z art 11¹ ustawy z dnia 26 października 1982 r. o chowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2012 r. poz.1356 ze zm.) termin złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych oraz płatności I raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych upływa 31 stycznia 2015 r.
II rata płatności – 31 maja 2015 r., III rata – 30 września 2015 r.
Opłatę można również uiścić jednorazowo do 31 stycznia 2015 r.

Więcej...

Program mPotęga

 tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/12_2014/sowa.jpgW ramach programu grantowego „mPotęga” organizowanego przez Fundację mBank Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kaszowie otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Matematyka łączy pokolenia”. Projekt ten skierowany jest do uczniów klasy VI oraz ich rodziców. W ramach projektu zostanie przeprowadzony cykl czterech spotkań. Zajęcia te mają na celu przygotowanie uczniów do ważnego sprawdzianu po klasie VI oraz pokazanie uczestnikom, że matematyka da się okiełznać. Będzie to również okazja do wymiany doświadczeń oraz wykorzystania poznanych gier do ćwiczenia zadań matematycznych. 

Więcej...

Informacja dla mieszkańców miejscowości: Stary Kobylnik i Siemiradz

Szanowni Państwo: informujemy, że w dniu 18.12.2014r. o godz. 18.00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Kobylniku odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielami firmy projektowej SAFEGE Oddział w Polsce, na którym zostaną Państwu przedstawione szczegółowe informacje na temat planowanej inwestycji: „Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami /do pierwszej studzienki na działce/ w gminie Stara Błotnica dla miejscowości: Stary Kobylnik i Siemiradz.

Więcej...

Informacja dla mieszkańców miejscowości: Stary Kiełbów, Nowy Kiełbów, Stare Siekluki

Szanowni Państwo: informujemy, że w dniu 18.12.2014r. o godz. 16.00 w siedzibie Szkoły Podstawowej w Starych Sieklukach odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielami firmy projektowej SAFEGE Oddział w Polsce, na którym zostaną Państwu przedstawione szczegółowe informacje na temat planowanej inwestycji, t.j. "Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami /do pierwszej studzienki na działce/ w gminie Stara Błotnica dla miejscowości: Stary Kiełbów, Nowy Kiełbów, Stare Siekluki (po zachodniej stronie trasy ekspresowej E-7)"

Więcej...

Strategia Bezpieczeństwa Narodowego

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/12_2014/strategia bezpieczenstwa narodowego.jpg

5 listopada 2014 r. zatwierdzona została przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego nowa Strategia Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej, będąca głównym dokumentem dotyczącym bezpieczeństwa narodowego.
Definiuje ona nasze interesy i działania w dynamicznie zmieniającym się środowisku bezpieczeństwa, a także odwołuje się do relacji w ramach organizacji międzynarodowych, takich jak Unia Europejska czy Pakt Północnoatlantycki. Jest to także pierwszy dokument szeroko integrujący sprawy bezpieczeństwa, odnoszące się zarówno do zagrożeń polityczno-militarnych, jak i społeczno-ekonomicznych.

Więcej...

Akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny"

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/10_2014/1-147680.jpgNa drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.
W czwartek, 23 października, w Komendzie Głównej Policji odbyła się konferencja prasowa poświęcona akcji społecznej „Bezpieczny, bo widoczny”. Podczas spotkania miała miejsce premiera klipów, promujących noszenie odblasków przez dzieci. W filmikach wystąpili Paulina Holtz, Karolina Malinowska, Omenaa Mensah oraz Artur Chamski.
Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości dorosłych na temat bezpieczeństwa dzieci, ale także realna zmiana –pojawienie się na ulicach świecących punkcików oznaczających ŻYCIE! Najnowsza ustawa nakłada obowiązek noszenia odblasków tylko poza obszarem zabudowanym. Należy pamiętać, że powinny one być noszone po zmroku również w mieście. To rozsądna konieczność.

Więcej...

Ogłoszenie o sprzedaży (2014-10-28)

Gmina Stara Błotnica ogłasza do sprzedaży następujące składniki majątku ruchomego:

Samochód     
Marka:
Renault Mascott  Śmieciarka160.65
CENA WYWOŁAWCZA: 24 600 PLN-  wyceniony przez rzeczoznawcę
Rok produkcji: 2006                                                     
Pierwsza rejestracja: 07.2007r
Wadium 1000zł

Samochód
Marka:
ŻUK A 156
CENA WYWOŁAWCZA: około 1000PLN
Pierwsza rejestracja: 12.1987r
Wadium 200 zł

Piec
Do sprzedania jest również stary stalowy miałowy piec centralnego ogrzewania, którego waga wynosi około 1080kg.

Więcej...

Ogłoszenie o sprzedaży nieruchomości (2014-10-16)

Wójt Gminy Stara Błotnica ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nw. nieruchomości położonych w obrębie Jakubów, stanowiących własność Gminy Stara Błotnica 

1/ nieruchomość rolna oznaczona numerem działki 287 o pow. 0,2500 ha (RV-O,0500 ha, RVI-O,2000 ha)
- KW Nr RA2G100003317/7
- cena wywoławcza - 3 200 zł
- wadium - 640 zł
2/ nieruchomość rolna oznaczona numerem działki 359 o pow. 0,3700 ha (RlIlb-0,0500 ha, RV-O,0800 ha, PsV-O,0200 ha, RVI-O,0500 ha, RIVb-O,1100 ha, RIVa-O,0300 ha, W-PsV-O,0200 ha, W-RV-O,0100 ha)
- KW Nr RA2GI000033 l 7/7
- cena - 4 700 zł
- wadium - 940 zł

Więcej...

Zakup motopompy (2014-10-10)

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/10_2014/logo_informacja_2.jpg

Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Błotnicy zakupiła motopompę pożarniczą VC 82ASE o wartości 27.810,00 zł. Jednostka pozyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 13.905,00 zł, z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego w kwocie 10.000,00 zł oraz z budżetu Gminy Stara Błotnica w wysokości 3.905,00 zł. Zakup nowoczesnego sprzętu przyczyni się do szybszego i sprawniejszego działania Jednostki w działaniach ratowniczo – gaśniczych. Dzięki zwartej konstrukcji motopompa pożarnicza może być łatwo przenoszona i ustawiana w pobliżu pożaru oraz w ciasnych, trudno dostępnych miejscach. Wydajność sprzętu wynosi 1600 l/min.

Więcej...

Zakup sprzętu ratowniczego dla OSP (2014-10-10)

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/10_2014/logo_informacja_1.jpg

Zadanie zrealizowane przez Gminę Stara Błotnica pn.: „Zakup sprzętu ratowniczego dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Starej Błotnicy” dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Gmina Stara Błotnica w ramach w/w zadania zakupiła fabrycznie nowy sprzęt pożarniczy, tj. motopompę KTH100, wąż korus 52/20 ŁA, agregat FH 3001 oraz wąż ssawny 110/2.5 m pcv, posiadający atesty i spełniający normy powszechnie obowiązujące dla w/w urządzeń. Realizacja przedmiotowego zadania przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa zarówno wśród mieszkańców, jak i samych strażaków, poprzez szybkie i sprawne reagowanie na wypadek pożaru lub miejscowych zdarzeń wywołanych czynnikami atmosferycznymi.
Koszt całkowity zadania: 16.385,76 zł Koszt dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Warszawie : 8.192,00 zł

Więcej...

Ogłoszenie o sprzedaży (2014-10-09)

Gmina Stara Błotnica ogłasza do sprzedaży następujące składniki majątku ruchomego:

Samochód Marka: Renault Mascott Śmieciarka 160.65  CENA WYWOŁAWCZA: 24 600 PLN- wyceniony przez rzeczoznawcę Rok produkcji: 2006  
Samochód Marka: ŻUK A 156 CENA WYWOŁAWCZA: około 1500PLN  Rok produkcji: 1987  
Piec Do sprzedania jest również stary stalowy miałowy piec centralnego ogrzewania, którego waga wynosi około 1080kg. 

Więcej...

Informacja dla pracodawców

Pracodawcom, którzy zawarli z młodocianymi pracownikami umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego, przysługuje dofinansowanie kosztów kształcenia, jeżeli:
1) pracodawca lub osoba prowadząca zakład w imieniu pracodawcy albo osoba zatrudniona u pracodawcy posiada kwalifikacje wymagane do prowadzenia przygotowania zawodowego młodocianych określone w przepisach w sprawie przygotowania zawodowego młodocianych i ich wynagradzania;
2) młodociany pracownik ukończył naukę zawodu lub przyuczenie do wykonywania określonej pracy i zdał egzamin, zgodnie z przepisami, o których mowa w pkt 1.
2. Wysokość kwoty dofinansowania kosztów kształcenia jednego młodocianego pracownika wynosi:
1) w przypadku nauki zawodu - do 8081 zł przy okresie kształcenia wynoszącym 36 miesięcy; jeżeli okres kształcenia jest krótszy niż 36 miesięcy, kwotę dofinansowania wypłaca się w wysokości proporcjonalnej do okresu kształcenia;
2) w przypadku przyuczenia do wykonywania określonej pracy - do 254 zł za każdy pełny miesiąc kształcenia.

Więcej...

Wójt Gminy Stara Błotnica zaprasza do konsultacji projektu programu współpracy Gminy Stara Błotnica z organizacjami pozarządowymi w 2015 r.

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/10_2014/konsultacje_spol_logo.jpg
Wójt Gminy Stara Błotnica zaprasza do konsultacji projektu programu współpracy Gminy Stara Błotnica z organizacjami pozarządowymi w 2015 r.
Szanowni Państwo, wypełniając zapisy ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie przedkładam do konsultacji z organizacjami pozarządowymi projekt Programu współpracy Gminy Stara Błotnica z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego, o których mowa w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz.U. 2014 poz. 1118) w 2015 r.Bardzo proszę o zapoznanie się z przedłożonym projektem stanowiącym załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr 46 Wójta Gminy Stara Błotnica z dnia 3 października 2014 r.

Więcej...

I Bieg Błotnicki - 2014

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/09_2014/bieg_blotnicki.jpgOrganizatorzy: Klub Sportowy "BŁOTNICA", Gmina Stara Błotnica, Gminna Biblioteka Publiczna, Zespół Szkół Gminnych w Starej Błotnicy, Fundusz Ziemi Białobrzeskiej - Koalicja dla młodych „Działaj Lokalnie” zapraszają na Pierwszy Bieg Błotnicki, który odbędzie się 28 września (niedziela) . Zbiórka na boisku piłkarskim w Starej Błotnicy. Początek godz. 11.30. Zgłoszenia są przyjmowane do 22 września w Urzędzie gminy Stara Błotnica pokój nr 6 lub u dyrektorów szkół. Zawodnicy niepełnoletni muszą posiadać/przynieść zgodę rodziców na uczestnictwo w biegu. Bieg zostanie rozegrany w następujących kategoriach: Biegi maluchów - rocznik od 2007 do 2009 (dziewczęta i chłopcy ) - dystans 200 m. Klasa II, III i IV szkoła podstawowa - rocznik 2004,2005,2006 (dziewczęta i chłopcy ) - dystans 400m. Klasa V, VI szkoła podstawowa - rocznik 2002,2003 (dziewczęta i chłopcy )  - dystans 800m. Klasa I, II, III gimnazjum – rocznik 2001,2000,1999 (dziewczęta i chłopcy )  - dystans 1200m. Ponadgimnazjalne – rocznik od 1998 do 1995 (dziewczęta i chłopcy) – dystans 2km. Kobiety i mężczyźni – rocznik od 1994 do 1979 – dystans 2km. Kobiety i mężczyźni – rocznik od 1978 i starsi – dystans 2km.
Obowiązuje strój sportowy!!!

 

Więcej...

Dofinansowanie dla Gminy z WFOŚiGW (2014-09-15)

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/09_2014/logo_wfosigw.jpg

Gmina Stara Błotnica w 2014 r. zakupiła ciągnik i wóz asenizacyjny do odbioru nieczystości ciekłych z terenu Gminy Stara Błotnica. Zadanie zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie,w formie pożyczki, w kwocie 195 tysięcy złotych.

Więcej...

ARR przyjmuje powiadomienia od Rolników poszkodowanych embargiem

tl_files/tiny_templates/Zdjecia_01_2014/arr_logo.jpg

W ślad za komunikatem Komisji Europejskiej (KE) dotyczącym wprowadzenia wyjątkowych środków wsparcia w sektorze owoców i warzyw, dla Rolników poszkodowanych embargiem rosyjskim, oraz w nawiązaniu do instrukcji opublikowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Rynku Rolnego realizując zapisy ww. instrukcji przyjmuje powiadomienia dotyczące zamiaru przeprowadzenia wycofania z rynku owoców lub warzyw nie przeznaczonych do sprzedaży.

Więcej...

„Inkubujemy Wspólnoty Gruntowe II”

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/zdjecia_08.2014/logo_stowarzyszenie_aktywni.jpg

Stowarzyszenie Aktywni zaprasza do wzięcia udziału w II edycji pierwszego w Polsce projektu poświęconego wspólnotom gruntowym pt.: „Inkubujemy Wspólnoty Gruntowe II”. W ramach projektu oferujemy Państwu unikatową i bezpłatną pomoc w zakresie reaktywacji i prowadzenia wspólnot gruntowych w postaci cyklu szkoleń i doradztwa. Zajęcia i doradztwo prowadzone będą przez posiadających wieloletnie doświadczenie praktyków tematyki prawa wspólnot gruntowych. Zajęcia odbywać się będą w wynajmowanych przez nas do tego celu salach w obszarze gminy/powiatu np. w szkołach podstawowych, czy salach urzędu. Podczas zajęć zapewniamy także catering dla uczestników projektu. Wspólnoty gruntowe do projektu zgłaszać mogą osoby indywidualne, a także urzędy gmin. Z obszaru jednej gminy może zostać zgłoszonych kilka wspólnot gruntowych. Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy wypełnić i odesłać do nas załączony formularz rekrutacyjny. Rekrutacja trwa do 10 września 2014 roku. Więcej informacji na temat projektu znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.wspolnotygruntowe.pl.

Więcej...

Przyjmowanie wniosków na stypendia szkolne

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/zdjecia_08.2014/ksiazki_stypendia.jpgOd 1 września 2014 roku przyjmujemy wnioski na stypendia szkolne!


Wraz z nowym rokiem szkolnym 2014/2015 rodzice, opiekunowie prawni, a także pełnoletni uczniowie, zamieszkali na terenie Gminy Stara Błotnica, mogą ubiegać się o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego dla uczniów i słuchaczy kolegiów.
 Pomoc materialna przysługuje: 
1) uczniom szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych oraz słuchaczom publicznych kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych – do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia;
2) wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków umożliwiających dzieciom i młodzieży, upośledzonym umysłowo w stopniu głębokim a także dzieciom i młodzieży z upośledzeniem umysłowym z niepełnosprawnościami sprzężonymi realizację odpowiednio obowiązku szkolnego i obowiązku nauki – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.

Więcej...

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Kierownika SP ZOZ w Starej Błotnicy

Na podstawie art. 49 ust. 1 pkt. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej (Dz. U. z 2013r., poz. 217) oraz § 4 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012 roku w sprawie sposobu przeprowadzenia konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym nie będącym przedsiębiorcą ( Dz. U. z 2012r. poz. 182) Gmina Stara Błotnica ogłasza konkurs na stanowisko Kierownika Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starej Błotnicy
I. Nazwa i adres podmiotu leczniczego: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Starej Błotnicy Stara Błotnica Nr 9, 26-806 Stara Błotnica
II.Stanowisko objęte konkursem: Kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starej Błotnicy

Więcej...

Zwrot podatku akcyzowego II termin w 2014 r.

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/Zdjecia_07_2014/Wniosek0001.jpgPrzypominamy rolnikom - producentom rolnym, którzy chcą odzyskać część pieniędzy wydanych na zakup oleju napędowego używanego do produkcji rolnej - powinni zbierać faktury VAT a następnie złożyć wniosek do wójta w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych
w poniższych terminach:
• w terminie od 1 lutego 2014 r. do 28 lutego 2014 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2013 r. do 31 stycznia 2014 r.,
• w terminie od 1 sierpnia 2014 r. do 1 września 2014 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2014 r. do 31 lipca 2014 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2014 r.
Wnioski przyjmowane będą w Urzędzie Gminy Stara Błotnica w sali konferencyjnej 

Więcej...

Wyprawka szkolna 2014

tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/Zdjecia_07_2014/MEN.jpgMinisterstwo Edukacji Narodowej pinformowało, że w 2014 r. będzie kontynuowany Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”.

W 2014 r. pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, przewidziana jest dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w: klasach II, III lub VI szkoły podstawowej, klasie III szkoły ponadgimnazjalnej, tj. zasadniczej szkole zawodowej, liceum ogólnokształcącym lub technikum, klasach II, III lub VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klasie VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klasie VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klasie III liceum plastycznego, klasie III lub IX ogólnokształcącej szkoły baletowej.

 

Więcej...

KARTA DUŻEJ RODZINY - na start

 tl_files/tiny_templates/zdjecia do artykulu/Zdjecia_06_2014/Ikona_rodzina.png "Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych.Już od 16 czerwca każda rodzina z co najmniej trójką dzieci na utrzymaniu będzie mogła w swojej gminie złożyć  wniosek o wydanie  karty. Karta Dużej Rodziny realnie pomoże rodzinom wielodzietnym w codziennym życiu: dostępie do kultury  oraz aktywnego wypoczynku. Liczba instytucji i firm, które zaoferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Wkrótce pełną listę będzie można znaleźć na stronie www.rodzina.gov.pl. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

Mieszkańcy Gminy  Stara  Błotnica, wnioski o Kartę Dużej Rodziny, mogą już składać od 16 czerwca 2014 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Starej  Błotnicy w godzinach urzędowania Ośrodka.

Więcej...